Jak mulčovat

více informcí o mulčování naleznete na
www.mulcovaci-kura.cz
Mulčovací kůra je ideální materiál k pokrytí okrasných záhonů takovým způsobem, abychom zabránili rozrůstání plevele a navíc udrželi vlhkost v půdě a ušetřili tak peníze i čas na zálivce. Mulčovací kůra je obvykle tvořena směsí borové nebo smrkové kůry, drcené na různorodou frakci tak, aby optický dojem byl co nejpřirozenější.

Pokud používáme mulčovací kůru na již založené a osázené záhony, je důležité ještě před nanesením vrstvy kůry záhon důkladně vyplít a zbavit tak plevele. Některé úporné druhy plevelu by mohli při nevypletí prorůst vrstvou kůry a pokračovat v růstu, což většina zahrádkářů jistě nechce.  V běžných okrasných záhonech se síla vrstvy mulčovací kůry pohybuje mezi 10-15 centimetry, je třeba počítat s tím, že se kůra časem seschne a shlehne, a je tedy lépe při prvním mulčování použít silnější vrstvu kůry. Při použití kůry u stromů obvykle použijeme vrstvu silnější , kolem 15cm a vyšší, kvůli udržení vlhkosti.

Mulčovací kůra však není vhodná pro všechny druhy okrasných rostlin. Je třeba počítat s tím, že vrstvy kůry bude ovlivňovat pH půdy, a tudíž je sporné použití i rostlin, které nesnáší kyselou půdu. Bez potíží je však naprostá většina okrasných keřů a stromů, kterým mírně kyselá půda nevadí. U rostlin, které mají mělce položené kořeny ( některé druhy trvalek, růží, některé druhy kapradin)  někdy dochází k nedostatku dusíku v horní vrstvě půdy, čehož důsledkem je špatná kondice rostlin, jejich celkově špatný vzhled, skvrny na listech či žloutnutí listů

Více zde: http://www.mulcovaci-kura.cz/jak-mulcovat/